Nazwa użytkownika*
Hasło*
Twój koszyk zakupowy jest pusty.

Jaką wannę z hydromasażem wybrać? Jaka jest najlepsza? Szukając odpowiedzi często sugerujemy się opiniami i rankingiem klientów, jednak postępująca technologia i ogromny wybór modeli zazwyczaj sprawia nam duży problem z decyzją. Często też nie możemy znaleźć idealnego modelu. W jednej wannie brakuje ozonowania, druga nie ma oświetlenia, a trzecia nie zmieści się w naszej łazience. Każdy ma inne wymagania, dlatego też powstała linia wanien z hydromasażem ExclusiveLine produkowana przez nas na indywidualne zamówienie. Każdy może wybrać idealny rozmiar wanny, kształt, ilość dysz, system hydromasażu oraz opcje dodatkowe. O różnicach w systemach hydromasażu pisaliśmy już w artykule "Cztery wyjątkowe systemy hydromasażu", który można znaleźć na naszym blogu. W tym artykule przedstawimy opcje dodatkowe do wanien z hydromasażem ExclusiveLine i pomożemy zdecydować czy są one Tobie potrzebne. 

 

System TURBO

Jeden z najchętniej dobieranych przez naszych klientów dodatek do wanny. TURBO to dodatkowe dopowietrzanie dysz wodnych w trakcie hydromasażu oraz osuszanie orurowania i dysz po kąpieli. Ten system może być zamontowany do wersji hydromasażu Standard, Advanced oraz Twin power. Dodatek działa w prosty sposób. 15 % mocy z dmuchawy powietrza przekazywane jest do rozdzielacza na dysze wodne znajdujące się na ścianach bocznych wanny. Są do dysze masujące boki, plecy oraz stopy. Przy zastosowaniu TURBO hydromasaż wodny jest silniejszy, a woda jest bardziej dotleniona. Najważniejszą funkcją dodatku jest osuszanie orurowania po zakończonej kąpieli. Niewielka ilość wody, która pozosaje po kąpieli w orurowaniu jest wydmuchiwana. System osuszania załącza się automatycznie po 20 minutach od spuszczenia wody z wanny. 

Dmuchawa powietrza z podgrzwaniem i ozonowaniem

Tuż za Systemem TURBO w rankingu popularności dodatków stawiamy Dmuchawę powietrza z podgrzewniem i ozonowaniem. Do czego jest to nam potrzebne i czy warto zainwestować w wannę z takim dodatkiem?
Po intensywnej burzy i ulewnych deszczach można odnieść wrażenie, że powietrze nagle się oczyściło, stało się bardziej świeże, orzeźwiające, a nawet pachnące. Za ten efekt odpowiedzialny jest ozon. W trakcie wyładowań atmosferycznych wyzwalają się cząsteczki (jony) naładowane ujemnie. Każdy z nowo powstałych, pojedynczych atomów tlenu łączy się w trójki, tworząc ozon (O3). Na identycznej zasadzie działa dmuchawa powietrza z ozoowaniem. Zamontowany w niej jonizator tworzy ozon. Obecnie dużo mówi się o ozonowaniu pomieszczeń, samochodów, basenów ze względu na szereg zalet:

 • wspomaga wątrobę przy procesie odtruwania organizmu,
 • poprawia przemianę materii w komórkach i stymuluje odżywienie tkanek,
 • usuwa szkodliwe dla organizmu tłuszcze (cholesterol, trójglicerydy), zapobiega miażdżycy i zawałom,
 • obniża i likwiduje zawartość kwasu moczowego we krwi,
 • usuwa toksyny i wygładza skórę,
 • poprawia krążenie krwi likwiduje powstałe zatory, równocześnie zapobiegając ich ponownemu powstawaniu,
 • redukuje zlepianie się czerwonych krwinek,
 • poprawia transport tlenu i ogólny przepływ krwi,
 • zwiększa wchłaniania się tlenu przez tkanki,
 • skutecznie zwalcza cellulit,
 • działa relaksująco, poprawia samopoczucie i jakość seu
 • hamuje powstawanie żylaków,
 • niszczy grzyby, bakterie, wirusy i zapobiega ich ponownemu powstawaniu,
 • ujemnie zjonizowane powietrze jest korzystne dla osób cierpiących na różnego typu choroby układu oddechowego, np. astma,
 • zmniejsza obecność alergenów, pyłków roślinnych i roztocza,
 • zmniejsza obecność kurzy, pyłków i dymu.

Przy zastosowaniu zwykłej dmuchawy powietrza bez ozonowania tracimy wspaniałe zalety leczniczego i bakteriobójczego ozonu ale także powietrze nie jest podgrzewane. Przy standardowej dmuchawie powietrze jest zasysane w temperaturze pokojowej, która wynosi zwykle od 20*C do 24*C. Temperatura wody w wannie wynosi od 30*C do 38*C. Wydmuchiwane powietrze może wydawać się zimne. Stosując dmuchawę powietrza z podgrzewaniem i ozonowaniem powietrze będzie podgrzane do 36*C. Kąpiel stanie się jeszcze bardziej przyjemna, a woda w wannie pozostanie ciepła dłużej. 

Aromaterapia

Aromaterapia to kąpiel zapachowa. Pozwala ona wprowadzić organizm w stan głębokiego odprężenia, skutecznie niwelować stresy, sprzyja skupieniu i ogólnej poprawie nastroju.  Aromaterapię można więc stosować w nerwicach i depresji, a także w przypadku ogólnego zmęczenia. W medycynie wschodu mówi się o przywróceniu równowagi organizmowi i pobudzeniu jego naturalnej odporności, własnie dzięki terapii zapachami. Często dostajemy pytania czy opłaca się montować taki dodatek skoro można samodzielnie wlać płyn do wody i efekt będzie ten sam. Odpowiedź jest prosta. Oczwiście że tak.

 • Płyny do aromoterapii dostępne w butelkach z czasem wietrzeją i nie przynoszą efektów, nasz aromat zamknięty jest w szczelnej puszce dzieki temu nigdy nie straci na intensywności
 • Aromat w formie olejku nie rozpuszcza się w wodzie, a duża kropla wlana z buteleczki osadza się tylko w jednym miejscu. W przypadku fabrycznie zamontowanej aromoterapii płyn dozowany jest już do orurowania a cząsteczki są rozbijane i wypychane przez każdą dyszę.
 • Dostępne płyny w aptekach i drogeriach mają zalecane stężenie 1-4%. Aby aromaterapia przyniosła jakiś efekt 1 butelka wystarczy na 2 kąpiele. W przypadku naszych dyfuzorów wystarczy wciśnięcie przycisku jeden raz aby do wody była dodana idealna dawka aromatu, a jednen wkład wystarczy na bardzo długo. 

Dezynfekcja półautomatyczna 

Dbałość o czystość w łazience to podstawa. Zwykłe mycie wanny dostępnymi środkami do czyszczenia powierzchni akrylowych to jedynie efekt wizualny. Nie możemy jednak zapominać o orurowaniu. W każdej wannie z hydromasażem dezynfekcję należy wykonywać obowiązkowo. Dezynfekcję wanny przeprowadza się minimum raz w miesiącu. Obecnie na rynku dostępnych jest kilka specjalnych płynów do dezynfekcji wanien z hydromasażem. Jedna butelka płynu do dezynfekcji kosztuje około 50 zł i wystarcza na rok. Jak wykonać dezynfekcję wanny z hydromasażem?
 

 • Wanny bez systemu automatycznej dezynfekcji wymagają dezynfekowania ręcznego, ale i ono nie jest specjalnie kłopotliwe. Polega na napełnieniu wanny czystą, zimną wodą, dodaniu do niej środka dezynfekującego w ilości zalecanej przez producenta, a następnie włączeniu na około 3 minut masażu wodnego i powietrznego. Napełnioną wannę pozostawia się potem na 10-20 minut, po czym ponownie włącza urządzenie na około 3 minuty.
 • W wannach z automatyką system dezynfekcji uruchamiany jest przez wciśnięcie przycisku zamontowanego na rancie wanny. Te wymagają tylko uzupełniania środka odkażającego w zbiorniku. Jeśli zbiornik będzie pusty dezynfekcja nie uruchomi się. Zasygnalizuje nam to także migająca dioda. System automatycznie dozuje odpowiednią ilość środka bezpośrednio do orurowania i samodzielnie steruje przebiegiem dezynfekcji, która trwa zwykle około 30 minut. Po jej zakończeniu wannę trzeba opróżnić i wypłukać letnią wodą. Po około pół godziny od spuszczenia wody następuje automatyczne przedmuchanie i osuszenie kanałów powietrznych. Opisaną dezynfekcję można przeprowadzać z użyciem świeżej wody lub wody pozostałej po kąpieli.

Przepływowy podgrzewacz wody 2000 W

Podgrzewacz wody typu przepływowego jak sama nazwa wskazuje działa wówczas gdy woda przez niego przepływa. Temperatura wody w wannie od razu po napełnieniu wynosi około 30*C i niestety z minuty na minutę stygnie. Na jej ciepło wpływa wiele czynników, a mniędzy innymi początkowa temperatura wody w wannie, temperatura powietrza w łazience, objętość wody w wannie, powierzchnia łazienki, sposób zamontowania wanny, podgrzwewanie powietrza itd. Po 20 minuach kąpieli niestety woda będzie chłodna. Podgrzewacz posiada zamontowany termostat z opcją ustawienia temperatury, oraz wydajną grzałkę 2000W. 

Czy jest nam on potrzebny w wannie?

Nie potrzebujesz podgrzewacza jeśli:

 • Lubisz chłodniejsze kąpiele
 • Nie lubisz długich kąpieli
 • Masz niegraniczony dostęp do gorącej wody z instalacji.

Koniecznie potrzebujesz podgrzewacza jeśli:

 • CIepła kąpiel jest najważniejsza
 • Lubisz spędzać dużo czasu relaksując się w wannie
 • Masz ograniczoną ilość ciepłej wody, np. do jej podgrzewania używasz boilera 

Chromoterapia

W systemach hydromasażu ADVANCED oraz TWIN POWER standardowo montujemy oświetlenie podwodne białe POWER LED. Jest to uniwersalna barwa, która przynosi spokój i dobre samopoczucie. Koloroterapia jest opcją dodatkową. Dla niektórych jest to jedynie bajer, a niektórzy uważają to jako obowiązkowy element hydromasażu. Czy to działa? Hydromasaż działa na nasze ciało, a koloroterapia na naszą psychikę. Jeśli nie uwolnimy zmysłów, nie otworzymy się na działanie światła i nie dopuścimy do siebie efektów koloroterapii będzie ona zbędnym dodatkiem. Nie każda osoba będzie potrafiła odczuć działanie kolorów na swój organizm dlatego zdania na temat działania chromoterapii są podzielone. Jak działają różne kolory na nasz umysł? Ten temat wymaga głębszego omówienia. Na naszym blogu wkrótce pojawi się artykuł szerzej rozwinięty w zakresie terapii światłem. 

Opcje dodatkowe do systemu hydromasażu w wannach z masażem ESSENTE

Odwiedź nasze biuro

hideBiałostocka 108, 16-010 Wasilków

hide085 733 52 12  hide602 777 927

hidebiuro@essente.pl

Godziny pracy

hidepon. - piąt. ---------- 08:00 - 16:00

hidesob. - niedz. - biuro nieczynne      

hidesob. - kontakt telefoniczny 9:00-15:00

Media Społecznościowe

Odwiedź i śledź nas na:

Newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać informacje o nowościach, promocjach i wyprzedażach.