Wanny z hydromasażem ESSENTE ExclusiveLine to linia wanien produkowanych na indywidualne zamówienie. Każda wanna wykonana jest z najwyższej jakości płyt akrylowych Lucite, oraz wzmocniona warstwą mieszanki z żywicą. Takie wykonanie pozwala na montaż hydromasażu. Specjalnie dla naszych klientów przygotowaliśmy aż 4 wyjątkowe systemy hydromasażu zaczynając od prostego systemu hydromasażu wodnego BASE dla osób z niewielkim budżetem lub z mniejszymi potrzebami poprzez system STANDARD, ADVANCED aż do systemu TWIN POWER z ogromnymi możliwościami i najwyższym zaawansowaniem elektronicznym oraz technicznym.

W tym artykule omówimy każdy system hydromasażu, jego działanie oraz dodatkowe opcje do wanien z hydromasażem ExclusiveLine.

Każda wanna z hydromasażem w systemie BASE jest wyposażona w:

 • Sterowanie elektroniczne - z dotykowym panelem sterowania z trzema przyciskami. Jest to jedyny elektroniczny element widoczny po zabudowaniu wanny. Dzięki temu można uruchomić wannę i hydromasaż. Panel sterowania jest wyposażony również w diody sygnalizujące aktywność i gotowość do pracy. Czujnik podłączenia zasilania oraz prawidłowego poziomu wody przekazuje informację przez sterownik który sygnalizuje światłem na panelu że w wannie jest odpowiednia ilość wody do uruchomienia hydromasażu. Jeśli poziom wody będzie niedostateczny, czujnik zablokuje uruchomienie systemów. Dawniej wanny z hydromasażem były wyposażone we włączniki elektryczne lub pneumatyczne. Takie rozwiązania często były awaryjne i nietrwałe, dlatego do produkcji wanien z hydromasażem ExclusiveLine używamy tylko najlepszych elektronicznych sterowników produkowanych w Polsce. Każda nasza wanna ma zaprogramowany czas pracy na 20 minut.
 • Dysze hydromasażu wodne - płaskie, chromowane i regulowane. Każda dysza wodna posiada regulację kierunku wypływu wody. Standardowo montujemy 6 dużych wodnych dysz na boki. Po trzy na każdą stronę. Na plecy zawsze zamontowane są 4 dysze wodne małe i płaskie, które także posiadają regulację kierunku wypływu. Na stopy montowane są 2 dysze małe wodne identyczne jak na plecy. Jeśli wanna jest DUO czyli dwuosobowa lub symetryczna na stopy montowane są dodatkowo 2 dysze małe wodne. Takie rozwiązanie pozwala na kąpiel w dwie osoby lub odwrotne ułożenie się. Podsumowując, standardowo w każdej wannie znajduje się 12 lub 14 dysz. Wiele osób przy wyborze wanny zwraca uwagę na ilość dysz. Uważasz że to za mało? Nie ma problemu! Możemy zamontować ich więcej.
 • Pompa wodna do hydromasażu o mocy 750 W osadzona na amortyzatorach antywibracyjnych. Takie pompy zazwyczaj montuje się w niewielkich basenach ogrodowych. W chińskich wannach można znaleźć pompy o mocy 370 W. Dlaczego? Przede wszystkim są one dużo tańsze i łatwo dostępne. Pompy o mniejszej mocy mogą być podłączone także do słabych rur, które nie uszkodzą się pod wpływem dużego ciśnienia. Tracą na tym niestety nieświadomi konsumenci. Kupując pierwszą wannę z hydromasażem wyposażoną w słaby sprzęt możemy być zadowoleni. Nie mając wcześniej kontaktu z jacuzzi lub dobrą wanną z hydromasażem zapewne zakupiony sprzęt będzie nam odpowiadał. Jeśli mamy możliwość korzystania z wanny z hydromasażem ExclusiveLine dopiero zauważymy różnicę. Tutaj także warto zastanowić się nad ilością dysz. Pompa 750 W przystosowana jest do efektywnego działania z maksymalnie szesnastoma dyszami. Każde kolejne niestety będą zmniejszać jej wydajność. Aby udowodnić sobie że największe znaczenie ma moc możemy przeprowadzić prosty eksperyment. Do szklanki z wodą wkładamy jedną słomkę i dmuchamy w nią bez wysiłku. Zauważamy w jakim tempie bąble powietrza unoszą się do góry. Tak działa pompa o mocy 370 W. Następnie powtarzamy eksperyment dmuchając dwa razy mocniej. Obserwujemy wówczas moc podwójnej siły czyli 750 W. Ostatnim etapem jest dmuchanie przez kilka słomek na raz. Z każdą dodatkowo dołożoną słomką moc bąbli będzie słabsza. Tak samo działa pompa wody z dyszami.

Przedstawiamy  ranking wanien z hydromasażem w systemie wodnym BASE. Oto nasze TOP 3 w roku 2022!

1. Wanna wolnostojąca z hydromasażem 180x80 cm Sorena Oval Plus - wanna ze zdejmowaną obudową i łatwym dostępem serwisowym

2. Wanna z hydromasażem do zabudowy, prostokątna 190x90 cm Vessa Duo 

3. Wanna narożna z hydromasażem 150x150 cm Oruna, wanna do zabudowy lub z dedykowanym panelem frontowym

System hydromasażu wodno-powietrznego STANDARD posiada wszystko to co system BASE, a dodatkowo zamontowany jest osprzęt do masażu powietrzem:

 • Na dnie wanny montujemy 10 dysz płaskich z których wydmuchiwane jest powietrze. Jeśli wanna ma odpływ na środku wówczas zamontowane będzie symetrycznie względem korka 12 dysz.
 • Moc hydromasażu zapewnia nam dodatkowo druga pompa. Jest to dmuchawa powietrza o mocy aż 700 W. Dmuchawa powietrza o mocy 700 W zapewnia poprawne działanie z pozytywnym efektem przy rozłożeniu mocy na 16 dysz. Każda dodatkowa dysza zmniejsza efektywność hydromasażu. W chińskich wannach z hydromasażem można znaleźć pompy o wydajności 200-400 W. Czy różnica przy takiej mocy będzie odczuwalna? Jeżeli dmuchawa działała by tylko na 10 dysz powietrza, to oczywiście moc 400 W była by wystarczająca. Według prowadzonych przez nas statystyk 65 % wanien produkujemy z dodatkowym systemem TURBO, które pobiera 15% mocy z dmuchawy na napowietrzenie dysz wodnych, a 41% wanien ma więcej niż 10 dysz, dlatego do każdej wanny montujemy silniejsze dmuchamy. Więcej informacji o dodatkach do wanien ExclusiveLine znajduje się w artykule "Rozpłyń się w możliwościach - dobierz ideał do potrzeb".
 • Korzystając z możliwości dmuchawy powietrza w systemie STANDARD zamontowaliśmy także Automatyczne osuszanie dysz i przewodów powietrznych. Po zakończonej kąpieli po 20 minutach dmuchawa powietrza samoczynnie załączy się i wydmucha z orurowania całą zalegającą tam wodę. Wiele osób zadaje nam pytanie czy dostępne jest auto-płukanie w wannie. Odpowiedź brzmi nie. Dlaczego? W wannach chińskich auto-płukanie to podstawa, jednak my uważamy że nie jest to doskonałe. Auto-płukanie zaciąga czystą wodę z sieci i płucze orurowanie. Woda nadal pozostaje w orurowaniu razem z bakteriami. Mokre orurowanie, dodatnie temperatury i bakterie sprawią że wcześniej czy później pojawi się tam grzyb, kamień. Auto-osuszanie zapewni nam suche orurowanie i nie przygotuje podłoża pod rozwój zanieczyszczeń.

Ranking wanien z hydromasażem z systemem wodno-powietrznym STANDARD:

1. Wanna z jacuzzi 160x100 cm Barbosa - najczęściej wybierana do nowoczesnych łazienek wanna trapezowa

2. Wanna 140x70 cm z hydromasażem Ivea - wyprofilowana dla największej wygody

3. Wanna narożna z hydromasażem 140x90 cm Impala - najlepszy wybór do małej łazienki

System ADVANCED System ten zawiera wszystkie podzespoły zawarte w systemach BASE oraz STADARD, a dodatkowo został on rozbudowany o:

 • oświetlenie podwodne białe POWER LED - Kolor biały jest to uniwersalna barwa, która chroni, przynosząc spokój i dobre samopoczucie, zapewnia czystość uczyć i myśli.

Ostatni najbardziej rozbudowany system hydromasażu w wannach ExclusiveLine to system TWIN POWER.

 • W systemie TWIN POWER zamieniony został klasyczny panel sterowania z trzyprzyciskowego na sześcioprzyciskowy oraz zamontowany sterownik z większą ilością funkcji.
 • Na panelu sterowania można regulować moc pompy wodnej w zakresie od 400 do 900 W. W tym systemie montujemy mocniejsze pompy.
 • Posiada tryb pulsacyjny dmuchawy powietrza w zakresie 300-700W, którą można także ustawić na wybraną moc.
 • Wszystkie pozostałe funkcje poprzednich systemów.

Kto powinien wybrać wannę w systemie TWIN POWER?

My uważamy że każdy, ale szczególne osoby które:

 • nigdy wcześniej nie brały kąpieli w wannie z hydromasażem, ponieważ początkowo moc może być za duża
 • osoby starsze oraz rodziny z dziećmi
 • osoby niepełnosprawne używające wanny z hydromasażem w celu rehabilitacyjnym.

Wybór systemu hydromasażu jest indywidualną sprawą. Poniżej przygotowaliśmy wykres sprzedawanych systemów w oparciu do zebranych przez nas zamówień z zeszłego roku.

Polskie wanny z hydromasażem - seria ExclusiveLine - cztery wyjątkowe systemu hydromasażu!

Cztery wyjątkowe systemy hydromasażu to jednak nie wszystko. Mamy także szereg różnych dodatków które można zamontować w wannie. O tych dodatkach piszemy szczegółowo w artykule Rozpłyń się w możliwościach - dobierz ideał do potrzeb